Sikerült számos új Iweld pajzsot elhoznom magammal, így a közeljövőben több pajzsról is olvashatnak ismertetőt az oldalon.
Elsőnek az IWELD PANTHER DIGITAL 5.1 pajzsot mutatom meg.
Én egyszerre próbáltam most az IWELD FALCON 5.5-öt, a IWELD FANTOM 4.6-ot, az IWELD PANTHER 4.6-ot, és az IWELD PANTHER DIGITAL 5.1-es pajzsát. Ezek már mind True Color technikásak. Emelett az jó öreg IWELD NORED EYE II-vel kapcsolatosan többéves használati tapasztalatom van, így elmondhatom, hogy mindegyik jelenlegi Iweld pajzs megjárta már a fejem.
Igazából nem volt nehéz a választás, hogy mivel is kezdjem. Egyből a – szerintem – egyik legjobbat mutatom.
A bejegyzés írásakor mindenütt 43 ezer forint környékén kapható a Panther Digital pajzs. Nem kevés, de amint kipróbáljuk megértjük a többlet árat.
A Panther pajzsok gyárilag össze vannak szerelve a fejkosarukkal, ezzel már nem kell bajlódnia a felhasználónak. Maga a fejkosár jóval kényelmesebb, mint az olcsóbb Iweld pajzsok kosarai. Sokkal jobban érzi magát az ember bennük. Úgy értesültem, hogy ezeket a pajzsokat is abban a kínai gyárban készítik ahol az Esab pajzsok készülnek. Ezt ugye sose tudja majd az ember leellenőrizni, de elhisszük az Iweldes forrásnak.
A kijelző True Color-os, ami élethű képet ad vissza a felhasználónak. A látómező mérete szerintem ideális. 100×83 mm-es bőven elég a munkához.
Van rajta külön köszörülés funkció, illetve DIN 5-8, DIN 9-13 közötti sötétedés állítás.
Érzékenysége megfelelő, állítható az igényeink szerint.
A paraméterek belső állítása kicsit kényelmetlen, de szerencsére van 3 memória hely, aminek köszönhetően egy gombnyomással tudunk változtatni a munkafolyamatnak megfelelő beállításon. Ez nagyon tetszett, így sokkal kényelmesebb minden a munka közben.
A kapott tároló zsák hasznos dolog, használat után védjük vele a pajzsunkat.
Egyetlen negatívumként a plexik cseréjét tudom megemlíteni. Erről külön készítettem is egy videót, mert több kérdést is kaptam az elmúlt időben, hogy ugyan áruljam már el, hogyan is kell kicserélni a belső plexit. Elején nem értettem, hogy mi lehet olyan problémás, aztán amikor elsőre megnéztem, valóban nehezebbnek tűnt a helyzet, ugyanis mind a 4 oldalon tartja egy “pöcök” a plexit, így azt kicsit jobban ki kell feszegetni.
Lehet, hogy van valami egyszerűbb módja is a cserének, de az számomra nem volt triviális.
Annyiban könnyebb a dolgunk, hogy teljes kazettát ki tudjuk venni, szemben az olcsóbb 4.6-os verzióval, ahol az energiaellátás miatt nem tudjuk kivenni a kazettát a pajzstestből. Ott ezért sokkal problémásabb a belső plexi cseréje, mint jelen esetben.
Ezt leszámítva én más negatívumot nem tudok elmondani erről a pajzsról.
Összességében azt tudom mondani, hogy az egyik legjobb ár/érték arányú pajzsról beszélünk a piacon. Nagy látómezővel, szép színekkel, 4 érzékelővel és kényelmes fejkosárral. Szerintem ennél nem kell több ilyen áron.
Műszaki paraméterek:
Látómező mérete: 100 x 83,4 mm
Infravörös érzékelők száma: 4
LCD kazetta mérete: 133 x 114 x 10 mm
Működési hőmérséklet: -10 oC – +65 oC
Tárolási hőmérséklet: -20 oC – +85 oC
Alap sötétség: DIN 4
Hegesztési sötétség: DIN 5-8, DIN 9-13
Kapcsolási idő: 0.08 sec
Kivilágosodás késleltetési idő: 0.1 – 0.9 sec
Tápforrás: Szolár cella+ Li-ion akku (CR2450)
Ki/Be kapcsolás: Automatikus
UV/IR fényáteresztés: DIN 15
Súly: 585 g
Tartozékok:
2 db külső védőplexi
1 db belső védőplexi
Tároló zsák
Használati útmutató
Galéria
Videó
Elem és plexi cserék (legegyszerűbben???)
A pajzsot a Plazma-Ív Kft. jóvoltából kaptuk, ezúton is köszönjük szépen!
Ezt a pajzsot megvásárolhatják a www.hegesztescentrum.hu oldalon.