A következő hegesztő fejpajzs, amit bemutatunk a GCE OTOS MACH II-es automata fejpajzsa.
Nagyon kíváncsi voltam, hogy mi kerül egy fejpajzsban 60-70 ezer forintba… Tudom, hogy a kazetta a lényeg, az meg ugye technika, a jó technikát pedig meg kell fizetni. Aztán felpróbáltam ezt a pajzsot és egyből éreztem a lejobb különbséget a 20 ezer forintos és a MACH II fejpajzs között. Ez pedig a kényelem. A GCE fejkosara nagyon kényelmes, köszönhetően a speciális kialakításának. Ha nem is nézzük a műszaki paramétereket, akkor is egyből érezzük ezt a különbséget, amit persze az ár is tükröz.
A Mach II hegesztő védőpajzs automatikus, azaz világos állapotról (DIN4) sötét állapotra vált, amint a hegesztőív beindul. Az elektronika automatikusan visszavált világosra, amint az ív megszűnik.
A MACH II hegesztőpajzs megfelel az MMA, MIG és TIG hegesztéshez is.
Ez a fejpajzs megvédi használóját a káros UV vagy IR sugárzástól, sötét vagy világos állapotban. Az elektronika két érzékelőt tartalmaz, amelyek nagy biztonsággal észlelik a hegesztőív fényét és besötétítsék a lencsét.
A napelem megnöveli az akkumulátorok teljesítményét és a biztosabb működés eredményez. Az elem természetesen cserélhető.
Amit fontos kiemelni ezeknél a drágább pajzsoknál, az a megbízhatóság. A GCE 2 év garanciát ad a termékére, a többi olcsóbb pajzs a kötelező 1 évet adja. Ez egyfajta bizalmat is ad a vásárlóknak. Az olcsóbb pajzsok között nagyobb a meghibásodási arány, de itt is előjön a használati idő. Ha csak egy kis inverterünk van, amit évente 1-2 alkalommal kapcsolunk be, akkor mondhatni felesleges ilyen drága pajzsot vennünk, azonban a nagyon olcsó pajzsokat még ekkor is érdemes kerülni! Ha viszont napi szinten hegesztünk, akkor muszáj jó és kényelmes pajzsot vennünk. A piacon sok jó pajzs közül választhatunk (a bemutatott pajzs is ezek közül való), de azok ára mind 50 ezer forint felett van, így aki komolyan műveli a hegesztést, annak érdemes ezek közül választani.
Érdemes megnézni, hogy az adott pajzs milyen szabványoknak felel meg. Számos pajzs használati útmutatójában olvashatjuk, hogy megfelel az EN 175-ös szabványnak, ami a sisakra vonatkozik (MSZ EN 175:2003 Személyi védőeszközök. Szem- és arcvédő eszközök hegesztéshez és hasonló eljárásokhoz), de nagyon fontos, hogy a benne lévő kazetta is minősítve legyen. Jelenleg a MSZ EN 379:2003+A1:2009 szabvány vonatkozik a személyi szemvédő eszközökre és az önműködő hegesztőszűrőkre. Ezen felül, ha még több minősítése van egy pajzsnak az csak még jobb!
Nehéz leírni a különbséget a fejpajzsok között, mert ez tipikusan az a dolog, amit érezni kell. Nincs más hátra, el kell menni és kipróbálni egy hegesztéstechnikai cégnél. Fel kell próbálni több darabot és amelyik a legjobb, azt kell megvennünk. Én abban biztos vagyok, hogy a MACH II nem fog csalódást okozni!
Műszaki paraméterek
Kazetta méretei: 110x90x10 mm
Látómező: 97×47 mm
Reakció idő: 0,00005 sec.
Áramforrás: Cserélhető Lithium elem napelemmel
Érzékelők száma: 2 db
Raktározási hőmérséklet: -20 C fok – + 80 C fok
Működési hőmérséklet: – 5 C fok – + 55 C fok
Gomb általi világosodási idő: 0,1 sec. – 1,0 sec.
Átmenet
Sötétített állapot: 9-13
Világos állapot: Din 4
Érzékenység állítás
Amper általi állítást biztosít változó hegesztőfénynél
Szabvány EN 175, EN 379, ANSI Z87.1, DIN, CE, TÜV
Össztömeg 466 gr +/- 2%
Galéria
Videó
A pajzsot a Plazma-Ív Kft. jóvoltából kaptuk, ezúton is köszönjük szépen!
Ezt a pajzsot megvásárolhatják a www.hegesztescentrum.hu oldalon.