Talán az egyik legnagyobb közhely a hegesztőgép forgalmazók leírásaiban, hogy „könnyen hegeszthet” egy bizonyos inverterrel. Igazából nem is tudom, hogy milyen lehet a „nehezen hegeszthet”, mert olyan nem is létezik a hazai importőröknél.
Nos, ugyanezzel a marketing lendülettel találkoztam a hegesztőgépbolt.hu által adott PREMIUMWELD DELTA-160 inverteres hegesztőgép esetében is, aztán jött a meglepetés.
Hogy gyorsan lelőjem a meglepetést: egyszerűen lehetetlen ezzel a hegesztőgéppel nem lehegeszteni egy elektródát. Bázikus és rutilos elektródákkal etettem meg a tesztidőszakban. Több márka több típusát szoktam kipróbálni, van mindig olyan elektróda ami kicsit kifog az aktuálisan tesztelt hegesztőgépen. Kicsit nehezebben gyújt be, vagy könnyebben letapad. Aztán ha nagyon jó a hegesztőgép és mindennel hibátlanul működik, akkor előveszem az „örökséget”. Így hívom azokat a hegesztőelektródákat, amelyeket kaptam az őseimtől és szerintem még a 89 előtti rendszerben lettek kibontva. Vegyes felvágott ez, van ebben minden féle-fajta elektróda. Ettől a válogatástól már el szoktak vérezni a tesztalanyok. De nem a PREMIUMWELD DELTA-160 inverter. Pislogtam rendesen, mert bizony meglepett a masina. Úgy olvasztotta le ezeket a régi elektródákat, hogy élmény volt nézni.
Az látszik ezen az inverteren, hogy nem a legújabb fejlesztés. Az áramerősségen és az üzemmódon kívül semmit sem tudunk rajta állítani, viszont épp ez az előnye is a kezdő felhasználók részére. Nincs olyan, hogy nem sikerül, nincs letapadás. Minden elektródát el tudunk hegeszteni vele. Rég találkoztam ilyen hegesztőgéppel, ami ennyire jól vette az akadályokat.
Lift-TIG funkciója használható. A célnak megfelel, de elsősorban az MMA funkció a lényeg ebben a hegesztőgépben.
Érdekesség, hogy a hegesztőgéphez kapott kábelek 20 mm2 vastagságúak, ellenben a megszokott 16mm2-el.
Hátrányként a kábelek hosszát tudom megemlíteni. 1,6 méteres a munkakábele és 1,4 méteres a testkábele. Ez számomra kicsit kevésnek tűnik. Azt azért hozzá kell tenni, hogy a legtöbb forgalmazó már erősen visszavett a tartozékként adott kábelek hosszán. Valószínűleg ezzel spórolnak egy kicsit, hogy még versenyképesebb árat tudjanak produkálni. Én ezt nem feltétlenül tartom jó iránynak.
Összességében egy nagyon jól beállított hegesztőgépet ismerhettem meg a PREMIUMWELD DELTA-160 inverterben. A tartozékként kapott műanyag koffer is csak dob az összképen. Jelenleg bruttó 48 000 Ft-ba kerül, ami vállalható ár egy ilyen hegesztőgépért. Kezdőknek abszolút ajánlott a jó hegesztési tulajdonságai miatt. Aki nagyobb hegesztőgépet szeretne, az megtalálhatja a számítását az erősebb PREMIUMWELD DELTA-200 hegesztő inverterben. Hamarosan ezt is ismertetem az oldalon. Remélhetőleg szintén ilyen jó tulajdonságokkal fog az is rendelkezni.
MŰSZAKI ADATOK
Hegesztőáram: 20-160 A
Hálózati feszültség: 230 V +15 %
Áramerősség (max): 25 A
Működési ciklus: 160 A @ 60%
Maximum elektróda átmérő: 4 mm
Biztosíték: 16 A
Kábelcsatlakozás: 10-25 dinse
Üresjárati feszültség: 60 V
Védelem: IP23S
Méretek: 355 x 260 x 260 mm
10-25 mm-es Dinse csatlakozás
Súly: 3 kg
Tartozékok
MMA munkakábel 1,6 m
Testkábel 1,4 m
Bőrönd
Magyar nyelvű használati útmutató
Galéria
Videó
A bemutatott hegesztőgépet a hegesztogepbolt.hu -tól kaptuk, amit köszönünk szépen!
Üdvözlöm
Szívesen adok egy PWD Delta 200
Invertert
Szuper kis gépek👍
Hello.
Az lenne a kérdésem, h ezt vagy Mweld 200 választana?Melyikkel volt könnyen, jobb hegeszteni?.
Köszi
Tisztelt Pintér Jónás,
Az MWELD márka eltűnt, így mindenképp a Premiumweld delta 160 a befutó nálam a kettő közül.
Tisztelt Henginfó
Vásárlás előtt vagy és egyszerűen nem tudok dönteni. Nagyon tetszik ez a kis gép. Csak sok mindent nem találok róla a neten. Az egyik csoportban is kérdeztem, hogy ismeri valaki de semmi.
A másik befutó az IWELD Gorilla Pocketpower 170.
Nem tudom, hogy itt csak a neve fizetném e meg vagy tényleg ennyire jó ez a gép.
Számomra a legfontosabb az egyszerűség a megbízhatóság.
Kérem segítsen.
Kedves Balázs,
Mindkét hegesztőgép megbízható, jó inverter.
Bátran veheti mindkettőt.
Üdvözlettel:
HegInfo
Tisztelt HegInfo!
A “mindenféle” elektróda között talán akadt alu, rozsdamentes vagy öntvény elektróda is?
Ha véletlenül évente esetleg egy ilyen feladat akadna az ember kezébe.
Köszönettel Ferenc
Természetesen az érdekelne. hogy az három fajta elektródával miként dolgozik a gép
Köszönettel Ferenc