Számos érdeklődő keresett meg az utóbbi hetekben az Alfaweld Hobby sorozatával kapcsolatos kérdésekkel. Ezért is gondoltam arra, hogy most ismertetni fogom az Alfaweld Hobby típusba sorolt hegesztőgépeket.
Már a nevéből is látszik, hogy a forgalmazó milyen feladatra szánja ezeket a hegesztőgépeket. Otthoni, hobbi célra alkalmas hegesztőgépek olcsóbb árral, némi vállalható kompromisszummal. Ez az olcsó MMA hegesztőgép szegmens a legzsúfoltabb, minden forgalmazónak 1-2-3-4 gépe próbálja a vevők pénztárcájának rokonszenvét elnyerni, így a Hobby sorozatnak nincs könnyű dolga a piacon.
Mostani alanyunk a legkisebb Alfaweld Hobby MMA 140 inverteres hegesztőgép lesz. Szeretem a legkisebb géptől elkezdeni a vizsgálódást, mert konkrétan minden nagyobb géptől jobb teljesítményt várunk a használat során. Nekem most olyan szerencsém volt, hogy egyszerre volt nálam a 140-es, a 160-as és a 180-as verziója ennek a hegesztőgép családnak, így jobban megfigyelhettem a különbségeket.
Talán túl sok titkot nem árulok el azzal, ha elmondom, hogy a 140 és 160 között nem volt nagy különbség, viszont a 180-as már érezhetően más volt, mint a kisebb testvérei.
Kicsomagolás után a szokásos Alfaweldes tartozékokkal találkozunk.
A 140 Amperes hegesztőgépekhez még mindig az alap testcsipeszt adják a forgalmazók, amit én személy szerint nem kedvelek túlságosan.
Bár a legtöbb felhasználónak elég lesz otthonra, de én jobban preferálom az erősebb, nagyobb testcsipeszeket, amelyek tartanak rendesen.
Szinte minden konkurencia ezt a típust adja az olcsó gépeihez, szóval ez nem “Alfaweld hiba”.
A hegesztőgéphez kapott használati útmutató valamely régebbi géphez tartozik, mert csak annak a gépnek az adatai nem voltak benne, amelyhez mellékelték. Sajnos még a forgalmazó oldalán is eltérő adatok szerepelnek, mint a gép adattábláján. Innentől kezdve a biztos is bizonytalan a vevőnek 🙂
Örvendetes, hogy a tartozék kábelek hosszán nem rövidítettek semmit, így azok bőven használhatóak.
A tartozék pajzs tényleg csak alap darab, érdemes beszerezni mellé egy automata fejpajzsot is.
A hegesztőgép ára kicsit magas, mivel 33 ezer forint környékén kapható. Nem kell messzire menni olcsóbb alternatíváért, ugyanis az Alfaweld EasyARC 140 inverteres hegesztőgép kicsivel 30 ezer forint felett már megkapható. Ne is beszéljünk a 2 év garanciával árusított Jasic és Iweld alap MMA hegesztőgépekről. Ebből is látszik, hogy a verseny nagy, mert házon belül is 1-2 konkurenciája van egy olcsó MMA gépnek.
Hogy ez jó e a felhasználóknak? Ezt mindenki maga döntse el (véleményem szerint nem).
Maga a hegesztőgép jól működik. Könnyen lehet vele hegeszteni, kezdő felhasználóknak is ajánlott.
A 140 amperes áramot leadja a gép. 3,2-es rutilos pálcával szépen hegeszt.
A nehezebben hegeszthető elektródákkal már több problémánk lesz, de az átlag felhasználó sosem fog ilyennel hegeszteni, mert a 46.16-ot és az ER23-at ismeri.
Összességében használható hegesztőgépet kapunk a pénzünkért, de azt ne feledjük, hogy ennyi pénzért már hosszabb garanciával ellátott hegesztőgépeket is találunk a piacon, ami egy ilyen árversenyben döntő tényező lehet.
Műszaki paraméterek
Hálózati feszültség: 230 V; 50-60 Hz
Bemeneti áramerősség: 15 A (lomha)
Hegesztőáram: 20 – 140 A
Üresjárati feszültség: 70 V
Bekapcsolási idő 60%-on: 140 A
Bekapcsolási idő 100%-on: 108 A
Elektróda átmérője: 1.6 – 3.2 mm
Hatékonyság: min. 85 %
Hűtés: ventillátorral – léghűtéses
Védelmi fokozat: IP21S
Szigetelési osztály: H
Súly: 3.2 kg
Méret (mm)(szélesség x hossz x magasság): 285 x 180 x 110
Tartozékok
-Elektródafogós munkakábel 3,0m
-Testkábel 2,5m
-Drótkefe / kalapács
-Kis kézi pajzs
-Magyar nyelvű használati útmutató
Galéria
Videó
A hegesztőgépet a Plazma-Ív Kft. jóvoltából kaptuk, ezúton is köszönjük szépen!
Ezt a gépet megvásárolhatják a www.hegesztescentrum.hu oldalon.