A Premiumweld márka természetesen a MIG szekcióban is képviselteti magát egy hegesztőgéppel. Én úgy érzem, hogy az utóbbi időben a hazai forgalmazók nem tudtak mellé lőni ezekkel a hegesztő inverterekkel, mert mindent megvesznek az emberek. A slágertermékek gyorsan elfogynak, aztán 2-3 hónapot nem várnak, így vesznek kevésbé neves márkát.
Működni mindegyik működik, hegeszteni lehet velük, egyedül az ár kérdésén áll vagy bukik a dolog.
A most ismertetett hegesztőgép bruttó 99 ezer forint körül alakul, ami első hallásra nagyon jónak tűnik. Itt jön be a kérdés, hogy mit kapunk a pénzünkért.
A csomagban található 1,7 méteres MMA munkakábel, 1,5 méteres testkábel és egy 3 méteres Parweld MIG munkakábel. Természetesen magyar nyelvű használati útmutató is van a csomagban.
A Parweld munkakábel sok meglepetést nem rejt magában, ugyanis a megszokott jó minőséget kapjuk. A testkábelt kicsit rövidnek érzem, de mivel még a munkakábel minőségének hatása alatt állunk, így talán szemet hunyok felette. Az utóbbi időben amúgy elég gyakori tendencia, hogy jóformán minden hegesztőgép forgalmazó visszavett a test/mma munkakábel hosszából.
A frontpanelre nem mondhatjuk, hogy túlbonyolulított. Van egy váltókapcsolónk a MIG/MMA üzemmódhoz, illetve 2 darab potméterünk a tekergetéshez és slussz. Az egyikkel a huzaltolás sebességét, másikkal pedig a feszültséget, illetve MMA üzemmódban az áramerősséget tudjuk beállítani. Sima liba – gondolnák – mehet a hegesztőgép bekapcsolása. A digitális kijelző Mig üzemmódban a huzaltolási sebesség állításánál, ami 2-14 m/perc közé van „skálázva” a „lehetséges” hegesztőáramot mutatja. Ilyenkor a feszültségállításnál a kijelző nem reagál. Ez számomra kicsit fura volt. Manuálisan kell beállítanunk az értékeket, aztán a kijelzőn egy lehetséges hegesztőáramot kapunk MIG üzemmódban.
A kijelző 45-200 Amper közötti értéket mutat, a használati útmutatóban és a hegesztőgép adattábláján egyaránt 40-200 Amper közötti áramerősség tartomány van feltüntetve MIG üzemmódnál.
Ha kicsit elvonatkoztatunk a digitális kijelzőn látottaktól és manuálisan beállítjuk a hegesztőgépet, akkor jól és szépen hegeszt. Teljesen korrekt munkát lehet vele végezni. Igazából a digitális kijelző tök fölösleges rá – szerintem. Egyszerű masina, elrontani nem nagyon lehet a beállítását.
Van polaritásváltási lehetőségünk is, így porbeles huzallal is használható a gép. A porbeles huzalhoz való görgőt a csomag nem tartalmazza, így azt nekünk kell külön beszerezni.
Gyors huzalbefűzési lehetőség és 2 tológörgős huzaltoló van a hegesztőgépben.
MMA üzemmódban a megszokott módon csak a hegesztőáramot tudjuk állítani 46 és 200 Amper között – a kijelző szerint. A használati útmutatóban 40-180 Amper szerepel, a hegesztőgép adattábláján pedig 40-160 Amper. Na erre szokták mondani, hogy az igazság odaát van J.
Azért annyira nincs odaát, mert méréssel látjuk, hogy 160 amper körül ad le a masina.
Amúgy szépen hegeszt, nincs vele semmi gond, hozza a kötelezőt.
4 mm-es pálcákkal is szép varratot lehetett húzni vele.
Van még Arc-Force, Hot-Start, letapadás-gátlás funkció a hegesztőgépben, illetve túlfeszültség és túlmelegedés elleni védelem.
A hegesztőgépben Infineon IGBT-k vannak, amelyek bizony elég jó minőségűek. Ezek okoznak magasabb árat, csak az a kérdés, hogy a fogyasztók ezt mennyire értékelik. A hegesztési tulajdonságaival minden rendben van, így azt tudom mondani, hogy jó gép, azonban a hosszútávú használat lesz a puding igazi próbája!
A PWD gépeknek van magyarországi márkaszervíze, így az esetleges terméktámogatás is megoldott. A versenytársakat megnézve erős a verseny, de ennek a hegesztőgépnek az egyszerűsége és ára bizony sokak számára megnyerő lesz.
Tartozékok
MIG munkakábel 3 méter
MMA munkakábel 1,7 méter
Testkábel 1,5 méter
Magyar nyelvű használati útmutató
Műszaki paraméterek
Hegesztőáram MMA: 40A-160A
Hegesztőáram MIG: 40A-200A
Munkafeszültség MMA: 21.6V-26.4V
Munkafeszültség MIG: 16V-24V
Teljesítmény: 7,4 KVA
Hálózati feszültség: 230 V
Max./effektív áramfelvétel: 33.6 A / 20.8 A
Bekapcsolási idő MIG (40°C): 200 A @ 60%
Bekapcsolási idő MMA (40°C): 160 A @ 60%
Maximum elektróda átmérő: 4 mm
MIG huzalátmérő: 0,6 – 1,0 mm
Huzaltekercs átmérő: 200 mm, 5 kg
Huzalelőtoló sebesség: 2,5 – 12 m/perc (fokozatmentesen állítható)
Hatékonyság: 85%
Üresjárati feszültség: 55 V
Biztosíték: 16 A
Kábelcsatlakozás: 10-25 dinse
Szigetelési osztály: H
Védelem: IP21S
Méretek: 435 x 225 x 350 mm
10-25 mm-es Dinse csatlakozás
Súly: 9,5 kg
Galéria
Videó
A bemutatott hegesztőgépet a hegesztogepbolt.hu -tól kaptuk, amit ezúton is köszönünk!
Üdvözlőm én szeretnék venni egy HETRA 200 inverter és az után érdeklődnék. Hobbi felhasználásra lenne. Terasz és kerítés készítés a terv. De sajna önnél semmit nem találtam a Hetra gépekről. Én mint laikus régi bevált márkának gondolom, de lehet tévedek? Köszönöm a válaszát.
Kedves István.
Küldtem egy emailt Önnek.
Üdvözlöm!
A ZELDA MIG/MMA 161 GAS/NOGAS hegesztőgép beépített pisztoly vagy a szintén Zelda ECOMIG-200 Multimig 4in1 inverteres hegesztőgépeket tudnák véleményezni, tesztelni. Köszönöm válaszukat.
Nekem ez a márka van. MMA/TIG. Megvagyok vele elégedve!
Üdv! Szeretnék vásárolni mig hegesztőgépet. Premiumweld powermig 200, és Iweld 205 alufux között választanék. Nekem tudásra jobbnak tűnik a Premiumweld,de nem sokat hallottam még a márkáról. Tudna segíteni a döntésem meghozásában? Előre is köszönöm!
Nekem is van egy Premiumweld Powermig Mig-Mag gépem, nyúzom egy ideje, és ipari minőségben teljesít!
kiváló választás volt!
Üdvözlöm!
A ZELDA MIG/MMA 161 GAS/NOGAS hegesztőgép beépített pisztoly vagy a szintén Zelda ECOMIG-200 Multimig 4in1 inverteres hegesztőgépeket tudnák véleményezni, tesztelni. Köszönöm válaszukat.