Az Iweld Aluflux sikerszériáját a 185-ös változattal kívánja folytatni. Az elődjének megbízhatóságával és képességével már mindenki tisztában van, így nem kicsi feladat hárul a 185-ös változatra. Pláne úgy, hogy a gyártó a 175-ös Fixiflux helyett is erre fogja helyezni a hangsúlyt.
Egy biztos, a hegesztőgép ára és a előzetes várakozások mindenképp egy érdekes hegesztőgéppé teszik a 185-ös Alufluxot.
A csomag kibontásakor a megszokott Iweld minőségű termékek bukkannak elő a csomagból. A 195-öshöz képest kicsit rövidebb lett a testkábel és a munkakábel, illetve nem 35-ös dinzés, hanem annál kisebb. Teljesítményét tekintve elég a kisebb dinze is, de a régi 195-ös Alufluxot használók szerint vékonyka.
Ezzel nagyjából be is fejezhetem a “negatív” megállapításaimat a géppel kapcsolatosan (na jó, még 1 apróságot megemlítek majd a későbbiekben), szóval térjünk át a pozitív dolgokra.
A mindenki számár fontos lényeg, hogy nagyon jól sikerült hegesztőgép lett ez a modell is. Mind a MIG, mind az MMA funkcióban élmény vele dolgozni. Pontosan úgy viselkedik, ahogy elvárjuk tőle. Kezelése nem bonyolult. Kaptunk egy digitális kijelzőt is a hegesztőgéphez, ami a legtöbb felhasználónak tetszeni fog.
Ezen kívül 2 potméterrel tudjuk az áramerősséget és feszültséget állítani, illetve a váltókapcsolóval a hegesztési üzemmódot. Hegesztés közben a valós értékeket látjuk a kijelzőn. Papíron 170 Amper a hegesztőgép maximális hegesztőárama, a kijelzőn 160 Ampert lehetett leolvasni maximálisra történő beállítás közben, míg valós hegesztés közben a kettő közötti érték jött ki a hegesztőgépből. Nem gondolnám, hogy 10 amperen érdemes nagyon rágódni, ez csak olyan érdekességként jegyzem meg.
Amiben nagyot fejlődött az elődjéhez viszonyítva, az az alumínium hegesztés. Bátran állíthatom, hogy mindenkit meglepett ezen a téren ez az inverter. Mind MMA üzemmódban, mind fogyóelektródás üzemmódban valóban fejlődött a hegesztőgép, észrevehető mértékben. Ez külön öröm, hogy nem csak a gépkönyv szerinti paraméterek alapján fejlődik egy hegesztőgép, hanem hegesztés közben is érzi az ember, hogy ez bizony jobb lett. Ha az elődjét is dicsérték minden fórumon, akkor bizony ez a hegesztőgép is csak jó véleményeket fog kapni.
Számomra kicsit érdekes volt a huzaldob behelyezése az elődjéhez képest. Kicsit “olcsósítottak” a dobtartón, a gyári 5 kg-os adaptert kevesebb műanyaggal megúszták a gyártónál, a kisebb porbeles huzalokat így ugyan egyszerűbben fel lehet tenni, de az 5 kg-osnál már kicsit bonyolódik a helyzet. Nekem egy kicsit macerásabbnak tűnt a 5 kg-os huzal behelyezése. Méregettem a nyílást mérőszalaggal, összehasonlítottam a 195-ös Aluflux-al, de valamiért mindig bonyolultabb volt a 185-ösbe behelyezni az 5kg-os huzalt. Pedig az ajtó mérete ugyanaz, de mégis kisebbnek érzi az ember a helyet odabent. Aztán ennek az új dobtartó adapternek tudtam be azt a “nyekergő” hangot is, amelyet hegesztés közben hallottam, ugyanis a huzaldob bizonyos helyen mindig úgy ért hozzá a műanyag dobtartóhoz, hogy nyekeregjen egy kicsit. Többször is megigazítottam, de mindig hallottam ezt a hangot. Ez az elődben nem volt, igaz ott más volt a dobtartó kialakítása. Nos ez legyen a legnagyobb bajuk. Huzalt úgy sem cserélünk naponta a gépben, a nyekergésre meg majd kitalálnak valami jó megoldást az élelmes felhasználók. Amúgy nem különösebben zavaró (nehogy azt gondoljuk, hogy fülsiketítő nyekergés tört ki a hegesztőgép belsejéből), csak feltűnt egy plusz hang hegesztés közben, ennyi. Mindent elmond a hegesztőgépről, hogy ez volt a legnagyobb problémám vele 🙂
Összegzésképp: ha a gyári meghibásodások ugyanúgy elkerülik a 185-ös Alufluxot, mint a 195-ös változatot, akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ez a hegesztőgép is ugyanolyan sikeres lesz, mint az elődje. Hegesztési tulajdonságai, kezelése és a gép által nyújtott lehetőségek pedig – véleményem szerint- felül is múlják az előd képességeit.
Műszaki paraméterek
Polaritásváltás- FCAW: van
EMC: van
Huzaltoló görgők száma: 2
Hot Start: van
Tartozék hegesztőpisztoly: IGrip 150
Fázisszám: 1
Hálózati feszültség: 230 V AC±15% 50/60 Hz
Max./effektív áramfelvétel MMA: 26.6A/18.6A
Max./effektív áramfelvétel MIG: 26.6A/18.6A
Teljesítménytényező (cos): 0.7
Hatásfok: 85%
Bekapcsolási idő (10 perc/40 OC): 170A@60%, 124A@100%
Hegesztőáram MMA: 30A-170A
Hegesztőáram MIG: 50A-170A
Munkafeszültség MMA: 15.5V-22V
Munkafeszültség MIG: 15.5V-22V
Üresjárati feszültség: 56V
Szigetelési osztály: F
Védelmi osztály: IP23
Huzalátmérő: 0.6-0.8mm
Huzaltekercs átmérő: 200 mm, 5 kg
Tömeg: 10 kg
Méret (HxSZxM): 430x200x290 mm
Tartozékok
– IGrip 150 munkakábel 3,0m
– elektródafogós munkakábel 2,5m
– testkábel 2,0m
– gáztömlő 3,0m bilincsekkel
– áramátadó 2db
– magyar nyelvű használati útmutató
– tológörgő („U” profilú, recézett) porbeles hegesztőhuzalhoz
Üdv! Gondolkozok most egy ilyen gép vételén, csak a huzal előtolás sebesség állítás hiánya tart vissza tőle. A gyakorlatban ez mennyire befolyásoló tényező?
Kedves Csaba!
Véleményem szerint nem nagy probléma. Teljesen jól tudtam vele hegeszteni a gyakorlatban. A nagyobb 205-ös Aluflux hegesztőgép és a 185-ös Aluflux közötti árkülönbség szerintem megér egy próbát. Érdemes lenne elmennie egy hegesztéstechnikai boltba, ahol ki tudja próbálni a hegesztőgépet. Tudom, hogy nem sok ilyen hegesztéstechnikai üzlet van, de ha élesben látja a hegesztőgép tudását, akkor megnyugszik majd szerintem.
Üdv! Nekem fals -nak tűnik a fenti állítás, mivel a leírás szerint és ténylegesen is MIG módban az “áram” gomb állítja az előtolás sebességét.
Üdv!
Első hegesztőgép vásárlása előtt állok, olyan gépet szeretnék, amit otthoni átlagos felhasználásnál nem “növök” ki 1 éven belül. Kérdésem, hogy az otthoni 16 amperes hálózatom bírná ezt a készüléket?
Köszönöm!
Birni bírná ha min. 2.5 kábellal van szerelve a dugalj és a kismegszakító is legalább 18 amperes
Kedves Mihály!
Azt, hogy melyik gépet nem “növi ki” 1 éven belül, azt csak Ön tudhatja. Mi nem látunk a jövőbe 🙂
16 amperes biztosíték általában elég otthoni felhasználásra. Amennyiben Ön “növekedési pályán” van, akkor egy idő után biztos, hogy kevés lesz a 16 amper.
A termék használati utasításában erre mindig felhívják a felhasználók figyelmét.
“Amennyiben a hegesztő berendezést nagyobb áramfelvételt igénylő munkára használja, például rendszeresen 180A-t meghaladó hegesztési feladat, és így a 16A-es hálózati biztosíték, dugalj
és dugvilla nem lenne elégséges, akkor a hálózati biztosítékot növelje 20A, 25A vagy akár 32Are! Ebben az esetben a vonatkozó szabványnak megfelelően mind a dugaljat mind a dugvillát
32A-es ipari egyfázisúra KELL cserélni! Ezt a munkát kizárólag szakember végezheti el!”
Üdv!
ARC FORCE van a gépben? Leírása szerint nincs, míg az előd 195-ben – a tesztjük szerint – volt.
Köszönöm!
Kedves Szilárd!
Valóban nincs bennük Arc Force.
Üdv. Vettem egy ilyen gépet MIG használatra. Egyszer már volt szervízben. Inverter modult cseréltek mert össze vissza ugrált az amper érték, aztán levágta a megszakítókat és meghalt. Most 25-110 A között állítható, holott a leírása szerint 50-170 között kéne tudnia. Az A potméterrel nem tudok pl. 1 A értéket változtatni, mert rögtön 3-4-5 ampert elugrál. Szöval egyelőre nem az igazi.
Kedves Bence!
Sajnálattal hallom. Én is kérdezgettem most az ügyben a viszonteladóknál és úgy hallottam, hogy valóban volt egy rossz széria ebből a hegesztőgépből, ami már teljesen eltűnt a nagykerből. Most hozzák/hozták be az új szállítmányt, aminél állítólag már megszűnt ez a probléma.
A nálam lévő hegesztőgép nagyon jól működött, igaz az közvetlenül az első szállítmányból jött.
Sajnos nehéz kiszűrni az ilyen hibákat, mert legtöbbször azok a felhasználónál jelentkeznek egy bizonyos terhelés után. Állítólag nem is a teljes szállítmányt érintette, csak X darabot, amit ugye utólag tudnak megállapítani, mert feltűnik nekik is, hogy egymás utáni gyáriszámokról van szó.
Kellemetlen ez mindenkinek, remélhetőleg több ilyen problémája nem lesz az Iweldnek.
Enyémnek is annyi lett pár óra után, kínai szemét.
2hónapos gorilla 185 alufux, nem bírt ki egy fél guriga huzalt, és megatta magát, pedig nagyon bíztam benne hogy lesz egy jó kis gépem, ez nemsikerült. 🤔 🤔 🤔
Dettó, pár óra használat után megdöglött, de abban a pár órában is nagyrészt a munkakábellel kínlódtam mert állandóan akadt benne a drót, nagy szar az egész.
Üdv.
Rendeltem egy ilyen gépet, és hozzá porbeles huzalt, azt szeretném kérdezni, hogy lehet a polaritás megcserélni, mivel a használati utasítás erre nem tér ki.
Köszönöm
Peti
Kedves Péter!
A huzaltoló felett lehet a polaritást megcserélni ezen a hegesztőgépen.
Üdv!
Egy ilyen gép vásárlásán gondolkodom, de nem értem ezt a huzalsebesség állítást! Az Iweld használati útmutatója szerint az Amper gombbal állítjuk a huzalsebességet, a Volt gombbal pedig a feszültséget, MIG-módban.
http://www.iweld.hu/public/termek_pdf/hu/4506_2.pdf
Itt szó sincs arról, hogy a feszültség állításával automatikusan állítaná a huzaltolást, vagy akkor ez mégsem így lenne a valóságban?
Ma hegesztés közben,elment az áram,azóta nem indul a gép,mi lehet a baj?
nállam is ez a gond… 185 mind hibás kinai szemét
Üdv.
Egy ilyen hegesztőgépet szeretnék vásárolni kérdésem hogy még mindig vannak hibás szériások a boltokban?
A másik kérdésem hogy otthol csak 16A van az elegendő lesz a gépnek vagy cserélni kell nagyobbra csak otthoni munkákhoz használnám pl.garázsajtó előtető.
Előre is köszönöm válaszát.
Kedves Mihály!
Az Iweld Gorilla Pocketmig 185 hegesztőgépekből legjobb tudomásom szerint nem sok van készleten mostanában a boltokban.
16 Amper elég a hegesztő inverternek. Ha tartósan használná 180 A felett a hegesztőgépet, akkor lenne szüksége nagyobb biztosítékra.
Az Ön által írt munkára elegendő a 16 A-es biztosíték.
Üdv,
ha jól értem, a gyárilag behelyezett huzaltoló görgő képes egyszerre alu és általános vas huzaltolásra, ami pedig pluszban van a dobozban az csak porbelesre van?
Kedves Szabolcs,
A csomagban kapott recés görgő porbeles huzalhoz van.
A gyárilag a gépben lévő V profilú görgő „általános” hegesztéshez van.
Alumínium huzalhoz külön U profilú görgő kell.
Üdv! Alu hegesztésre nem térnek ki egyik leírásban sem. Mik a feltételei, hogyan működik?
Köszönöm: Balázs
Kedves Balázs!
Privátban küldtem Önnek egy hosszabb emailt az alumínium hegesztés kérdésével kapcsolatosan.
Tisztelt cég! Én is kérhetném ezt az e-mailt amiben szerepel az aluhegesztés leírása?!
Üdv! Végig olvasva a hozzászólásokat, sajnos kicsit csalódott vagyok én is. Kár volt a huzal előtolást egybekötni az Amper állítással. Huzalok terén 0.6-os és 0.8-as utóbbival inkább használhatónak tűnik a gép. Nem tudom, hogy másnál is így van e, de bárhogy próbálom beállítani, sajnos nagyon púpos varratokat kapok olyan 130A-alatt. Itt mutatkozik meg az előtolás külön állítási lehetőségének hibája. De a fő ok amiért megvettem, az az Alumínium hegesztés. Hát itt is csalódás a gép. 100A/13.3V ha V-ot feljebb veszem, ököl nagyságú olvadék lóg a huzal végén. Lehet én látom rosszul, de mintha nem oldaná fel az oxid réteget rendesen és ezért bele se ég a varrat az anyagba. Ezeket leszámítva több mint 3 hónapja nyúzom, és eddig gond nem volt, vele.
Üdv!Azt szeretném kérdezni hogy ennél a gépnél hogy kell polaritást váltani a porbeles hegesztéshez?
Kedves Norbi,
A hegesztőgép belsejében a huzaltoló fölött tudja változtatni a polaritást.
És még van egy kédésem hogy egyálltalán kötelező polaritást váltani a gépen porbeles hegesztéshez vagy hogy ha ezt nem teszük meg károsodik a hegesztő készülék?
Üdv!
Egy ilyen gépet néztem ki én is. Kissé lelomboznak az eddigi hozzászólások, nem tudom hogy a 205-ös mennyivel lehet megbízhatóbb megéri-e azt a 30000.-ftos felárat. A mostani szériáknál már nincsenek problémák? Nyugodtan meg lehet venni vagy esetleg tudtok ajánlani valami másikat? Még a fortrans 200-at néztem de leszedtétek a véleményt így nem tudom milyen lehet az a gép. A hegesztési szakboltban azt mondták, hogy abból még nem vittek vissza egyet sem.
Előre is köszönöm a válaszod!
Zsolt
Kedves Zsolt,
Véleményem szerint az Iweld Gorilla Aluflux 205-ös hegesztőgép jobb vétel.
Üdv!Még egy kérdésem lenne hogy ebből a gépből még mindig sok a hibás darab?
Üdvözlöm kérdésem lenne aluminium hegesztéshez a gépen kivül mit kell hozzá még beszerezni gondolok itt védőgázra a huzalra stb. Kérem világosítson fel ebben a témában köszi.
Kedves Bence!
Az Iweld 195-ös Aluflux géppel azonos minden:
https://heginfo.hu/egyeb/aluminium-hegesztes-iweld-aluflux-195-hegesztogeppel-argon-vedogazas-fogyoelektrodas-ivhegesztes-afi/
Tisztelt Heginfo!
Szeretnék egy kompakt, kezdőknek is kezes gépet. Tapasztalatom eddig főleg egy Iweld Gorilla Pocketmig 215-tel van, az nagyon tetszik.
Két gép között vacilálok, az egyik a Pocketmig 185,a másik a Mastroweld mig 160Fs. Utóbbi olcsóbb és kissebb, viszont értékelhető véleményt, vagy tesztet nem találok róla, ezért kérnék segítséget a döntésben.
Tisztelettel: Steirich Dávid
Üdv ! A 185-öshöz lehet találni egy beállítási segítséget -táblázatot valahol , hogy milyen anyagvastagsághoz milyen amper és volt állítandó.. ? hány liter CO2 szükséges? nagyon köszönöm a segítséget
Kedves Zoltán!
Én nem tudok ilyen táblázatról.
Üdv!
Ma vásároltam egy fekete 185 Aluflux modellt. 2 kérdésem lenne:
1.: A huzaltovábbító görgő tetején van egy állító 1-5 között skálázva. 0,8-as huzalnál mi az optimális beállítás?
2.: A leírásban elektródás hegesztésnél 2 féle csatlakoztatást ír (pozitív és negatív). A “szoványos” elkródafogó a pozitív beállítással érdemes dolgozni?
Előre is köszönöm a választ!
Én úgy állítom be a szorítást, hogy a pisztolyt nekifogom az asztalnak és csússzon el a görgő.
Így elkerülhető, hogy szorulás esetén megtörjön a huzal.
https://youtu.be/5yY7pz2knbg?t=660
Polaritásváltás:
1: MIG (CO) hegesztésnél a testkábeled a negatív csatlakozóra, a MIG munkakábeled meg a pozitív csatlakozóra van kötve.
2: Polaritásváltást akkor kell csinálni, ha porbeles huzallal szeretnél hegeszteni védőgáz nélkül, ebben az esetben a testkábeled a pozitív csatlakozóra, és a MIG munkakábeled a negatív csatlakozóra megy.
3: Az MMA (pálcás hegesztés). Testkábel a pozitív csatlakozóra, MMA munkakábel a negatív csatlakozóra megy.
Szia! Köszönöm szépen!
Köszi Joco . Ma vettem egy 185 Aluflux gépet és pont a polaritásváltás okozott gondot mert nincs még Co palackom. Kicsit elakadtam, de segítettél ! Köszi ! 😀
“… feszültség állításakor automatikusan állítódik a huzaltolás sebessége is. …”
Ez megtévesztő/félrevezető infó.
A használati utasítás 7. oldalán olvasható, hogy a bal oldali poti funkciója:
Áramerősség (MMA) /huzalsebesség (MIG) beállító gomb
Kérem javítsa a leírást.
Az előbb teszteltem a sajátomon és a jobb oldali (V) tekerő nem állítja az előtolás sebességét!
********************************************************************************
IWELD GORILLA POCKETMIG 185 ALUFLUX használati utasítás:
http://www.iweld.hu/public/termek_pdf/hu/4506_2.pdf
Tiszteletem
Én is szeretném kérni mailben a leírást
Köszönöm
Üdvözlöm!
Tiz perc használat után túlmelegedést jelez.Mi lehet a hiba?Mit kell cserélni?
Köszönöm!
Válasz semmi.Döglött ez a fórum?
Megoldottam magam.Mins