Sokan várták már az új Pocketmig Fixiflux fogyóelektródás hegesztőgépet. Többen is kérdezték már tőlem, hogy mikor lesz róla ismertető. Ennek is elérkezett a napja, ugyanis sikerült szereznem egyet ebből a Gorillából.
Az első benyomás teljesen ugyanolyan, mint az Aluflux esetében. Talán azért sem okozott különösebb meglepetést, mert a megszokott hegesztőgép jött az Iweldtől. Vártuk is rendesen ezt a gépet, mint a reggeli 5:20-as vonatot, hátha valami újdonság jön, aztán a kicsomagolás után nem igazán fogott el a “hűha” érzés.
Számos piaci pletyka szerint ezt a gépet (és a hamarosan érkező Gorilla Microflux porbeles gépet) tényleg csak azért hozták be a magyar piacra, hogy az Alfaweld porbeles és a kisebb Handy MIG gépének az orra alá törjenek egy kis borsot. Eddig az Iweld nem jeleskedett a porbeles gépek piacán, mert kicsi a kereslet az ilyen gépek iránt. Aztán most hirtelen jönnek a gépek… Olcsóbban, mint az eddigiek, ami nem biztos, hogy sok jót jelent. Persze adatlapuk szerint jó gépek jönnek, csak az a kérdés, hogy tudják e a feltüntetett információkat?
A Fixiflux mellé a csomagban kapunk „U” profilú, recézett huzaltovábbító görgőt, amelyet porbeles hegesztőhuzalhoz tudunk használni. Véleményem szerint, ha most valaki csak porbeles hegesztés miatt akar hegesztőgépet venni, az továbbra is a 30 ezerrel olcsóbb Alfaweld Hobby MIG-MMA 131 hegesztőgépet fogja megvásárolni (erről a gépről ITT írtunk korábban). Ez egyértelműen látszik az értékesítésekből, szeretik az emberek a kis Alfaweld porbeles hegesztőgépet! Egészen 2018 januárjáig, amikor ugyanis megérkezik az Iweld kimondottan porbeles hegesztőgépe, amelyet bruttó 50 ezer forint alatt terveznek adni. Na eddig fog tartani az Alfaweld egyeduralma, utána csökkenthetik ők is az árukat. Aki pedig nem csak porbeles huzalhoz használná a hegesztőgépet és komolyabb Iweldes gépben gondolkodik (továbbá van egy kis plusz pénze) az inkább vesz egy Aluflux 195-öst.
Hogy miért is venne drágább Alufluxot? Mert nem fix a munkakábele, több funkciót tud, eddig bevált ez a konstrukció.
A Fixiflux esetében olyan érzése van az embernek, hogy az Iweld kivett néhány funkciót az Alufluxból (mondhatnánk csúnyán, hogy kicsit lebutította) hogy egy kedvezőbb árú termékkel meglékelje a vékonyabb pénztárcával rendelkező potenciális Alfaweld vásárlók hajóját és jó pár embert átültessen a nagy sárga “Gorilla” névre keresztelt Iweldes hajóra. Kíváncsian várom az értékesítési adatokat, hogy mi fog ebből kisülni…
Térjünk vissza a gépre. A Fixiflux 5kg-os huzaldob befogadására alkalmas. Belsejében egy fémházas huzalelőtoló szerkezet van.
Funkcióit tekintve van Hot Startunk (ArcForce nincs!), van lehetőségünk polaritásváltásra, tovább rendelkezik Burn-back (huzal-visszaégés) beállítással.
A hegesztőgép egy IGrip 150 fix munkakábellel kerül leszállításra, amely 2 méter hosszú.
Mint látható, mindenből megkapjuk az alapot. Dolgozni ezzel is tudunk, az ára 80 ezer forint környékén van, ami a belépő kategória.
Hegeszthetőségben az Aluflux jobb gép, de ugye drágább is. Mérlegelni kell az embernek a pénztárcáját és a szükséges tudást.
Könnyen megeshet hogy ezért a pénzért inkább már egy HandyMIG 165-ös gépet fog venni a vásárló vagy átpártol egy másik márkára…
Hogy melyik mellett döntenek a vásárlók, azt hamarosan meglátjuk az értékesítési adatokon.
Annyit hozzátennék, hogy 10 napja elérhető ez a hegesztőgép partnerünknél, de még egyet sem értékesítettek belőle!
Én nagyon érdekes játszmának tartom az Iweld – Alfaweld harcot. Szerintem a vásárlók szempontjából jót tenne még egy harmadik szereplő is az árversenynek , de arra nem sok esélyt látok. Azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy az ár csökkentése szinte mindig a minőség rovására megy! Nagyon nagyon ritkán adnak ki százalékot a cégek a saját hasznukból. Ez természetesen minden iparágra vonatkozik, nem csak a hegesztéstechnikára!
Összegezve: a megszokott minőségű hegesztőgép jött az Iweldtől, csak most fix kábele van. Kicsit kevesebb tudással, de jóval olcsóbban, mint az eddigi legkisebb MIG Gorilla. Ennyi pénzért ennyi jár. Engem különösebben nem vett le a lábamról, de azért használható gépnek tűnik, pláne annak aki elfogadja a fix kábeles megoldást.
Műszaki paraméterek
EMC: igen
Polaritásváltás FCAW: igen
Huzaltoló görgők száma: 2
ARC Force: nincs
Hot Start: igen
Hálózati feszültség: 230V AC +/-15% 50/60Hz
Max./effektív áramfelvétel: 26,2A/18,6A
Teljesítménytényező (cosφ): 0.7
Hatásfok: 85%
Bekapcsolási idő (10perc/40°C): 160A@60% 124A@100%
Hegesztőáram: 10A-160A
Munkafeszültség: 15.5V-22V
Üresjárati feszültség: 56V
Szigetelési osztály: F
Védelmi osztály: IP23
Huzalátmérő: 0.6-1.0mm
Huzaltekercs átmérő: 200mm, 5kg
Tömeg: 10kg
Méret: 430x200x290mm
Tartozékok
Elektródafogós munkakábel 2,5m
IGrip 150 fix MIG munkakábel 2m
Testkábel 2m
Gázcső 3m, bilincsekkel
“U” profilú tológörgő
Magyar nyelvű használati útmutató
Galéria
Videó
A hegesztőgépet a Plazma-Ív Kft. jóvoltából kaptuk, ezúton is köszönjük szépen!
Ezt a gépet megvásárolhatják a www.hegesztescentrum.hu oldalon.
Tisztelt Heginfo!
Szemezgetvén ezzel a géppel, feltűnt egy furcsaság. Sok weboldalon megtekintettem már, de a minimális áramerősség tekintetében két adatot találok. Illetve hármat. Volt ahol 10A van írva, van ahol 50A, a videóban pedig 39A volt a minimális áramerősség amire le lehetett venni a gépet. Tud esetleg ebben segíteni hogy akkor mi is az igazság?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt deejayflex!
50 ampert vegye alapul. Hivatalos ismertetőjében is ez az érték szerepel a MIG hegesztésnél.
A kijelző mindig csal egy kicsit az olcsóbb gépeknél. A nagyon gagyi gépeknél pedig sokat csal a kijelző.