Az Iweld Kft. szervezett egy hegesztéstechnikai szakmai nyílt napot, amelyen bemutatták újdonságaikat a viszonteladóknak. Nagyon jól megszervezett esemény volt, amelyen főleg a „megújult QUICKSILVER” termékekre koncentráltak, amelyekben az egyedüli megújulást a színük jelenti. Lényegében ugyanazokról a sárga gépekről beszélünk, csak kaptak egy ezüstös színt. Ezzel az Iweld is szétválasztja az ipari gépeit a többi (hobbi, kisipari) géptől. Számos gyártónál láthattunk már hasonló húzást, bármely elektromos gépről is beszélünk. Ezzel a vásárlók tudhatják, hogy miért is fizetnek többet egy hegesztőgépért egy azon márkán belül. Ezzel sokkal többet most nem is szeretnék foglalkozni.
Ezen kívül megtudtam, hogy új hegesztőgépet nem terveznek bevezetni a piacra mostanában. Folyamatosan keresik az új hegesztőgépeket, de a jelenlegi kínálatuk megfelel minden igénynek, így új gépet nem hoznak be most.
Hoztak viszont új hegesztőpajzsokat.
Véleményem szerint az igazi nagydobásuk az IWELD PANTHER FLOW Frisslevegős automata hegesztő fejpajzs lesz. Ebben a frisslevegős fejpajzsban egy True Color technológiájú LCD kazetta van, amely kiváló optikai tulajdonságokkal és valósághoz közeli színhűséggel rendelkezik. Ezen felül a látómező mérete is nagyobb a szokásosnál, 100 x 83,4 mm-es. Ami viszont nagyon el lett találva, az az ára. A helyszínen csak a viszonteladói árat tudtam meg, erre rátéve egy szokványos haszonkulcsot úgy gondolom, hogy 220-230 ezer forint körül lehet majd a komplett rendszert megvásárolni. A pajzsot egy tetszetős hordtáskában adják, amelyben minden tartozék elfér.
Többen is mondhatják, hogy az Esab-nak is van frisslevegős rendszere 200 ezer alatt, ami valóban igaz, csak nem tud annyit, mint az Iweld terméke. Apropó Esab, ennek a pajzsnak is ugyanaz a gyártója, mint az Esabnak a forgalmazó szerint. Igazából mindenki azt állítja, hogy a Kínából behozott termékeit ugyanott gyártják, mint az Esab, Binzel, GCE, stb. nagy márkák termékeit. Ezt mondják akkor is, ha legalább a gyártó kínai városa egyezik. Ami viszont árulkodó, hogy nem sok kínai pajzsgyártó forgalmazza a True Color technológiájú kazettákat, így én hajlamosabb vagyok ezt elhinni, mint nem.
Az ilyen pajzsoknál a tartozékok ára is nagy kérdés, ugyanis rendszeresen cserélni kell a szűrőket, aksit, stb. Ez a nagyobb cégeknek is komolyabb éves kiadást jelent, így szeretnek rajta spórolni. Sajnos sok cégnél a frisslevegős pajzs is csak vágyálom, de remélhetőleg egy ilyen kedvező ár mellett több cég fektet majd pénzt a hegesztői egészségvédelmébe. A tartozékokat tekintve ismét csak a viszonteladói árakból tudok meríteni, ami alapján kijelenthető, hogy maga a rendszer üzemeltetése is olcsóbb, mint a többi nagy márka termékének.
Mivel most jött be a piacra a termék, így sok tapasztalat nincs még velük. Nem állíthatom, hogy verni fogja a Speedglas termékeket, de remélhetőleg nem sokban fog alattuk maradni. Árban biztos, hogy alattuk lesz kb. 30 %-al, így ár/érték arányban egyenlőre jobbnak tűnik.
A Panther termékcsaládnak van sima verziója is. A legolcsóbb változat az IWELD PANTHER 4.6 automata hegesztő fejpajzs, míg a drágább az IWELD PANTHER DIGITAL 5.1 automata hegesztő fejpajzs. Aki a digitális állítást szereti, annak úgy 55 ezer forintot kell majd fizetnie, míg a manuális állítási lehetőséggel már 45 ezer forint környékén kapható lesz. Az olcsóbb verzió látómezeje standard méretű, 100 x 60 mm-es, míg a digitális verzió már 100 x 83,4 mm-es. Mindkettő True Color LCD kazettás és 4 érzékelős. Viseletük kényelmes, de ez majd csak a hosszas viselés után fog kiderülni. Ennyi pénzért nagyon komoly pajzsnak tűnik, ha megbízható is lesz, akkor biztosan sokan fogják választani őket. Én nagyon kíváncsian várom, hogy mik lesznek az éles bevetés során a tapasztalatok (akku üzemidők, esetleges garanciális problémák stb.), de úgy érzem, hogy ezzel a termékcsaláddal ismét nagyot húztak az Iweldesek. Egyértelműen a komoly ipari felhasználók lettek a célpontjaik, kedvező áron.
Néhány fényképet csináltam a nyílt napon, amelyet alább láthatnak. Remélhetőleg hamarosan szerzek az új pajzsokból és akkor külön ismertetőben is bemutatom őket.
Üdvözlöm!
Olvastam az iweld 160 mini, illetve a Rilon Arc 200 T gépek véleményeit, mindkettőt nagyon dícsérték!
Ön szerint melyik volna a jobb döntés? Jól tudom, hogy a rilont a Jasic gyártja? Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelettel:László
Kedves László!
A Rilon/Riland hivatalosan külön gyárt hegesztőgépeket, azonban a Jasic gyár ott van egy köpésre tőle.
Nem lenne meglepő, ha 1-1 modellt nem csak a saját sorukon gyártanának. Sok külföldi oldalon is lehet erről olvasni.
Azt, hogy ez igaz e, illetve melyik hegesztőgépnél történt ilyen Jasic gyártás, azt sajnos nem tudom.
Amúgy ha jól informáltak, akkor az Iweld 160 Mini hegesztőgép is Rilon gyártmány.
Szerintem egyik géppel sem tud mellé lőni. Mindkettő jó választás.
Használattól függ, hogy kinek melyik jön be jobban. Kell e foggantyú vagy sem, kicsi legyen vagy nem baj ha picit nagyobb súlyú stb.